26 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Ekonomi

VAKIFBANK’ dan 12 AY ÖDEMESİZ KREDİ

VAKIF BANK’ tan 12 ÖDEMESİZ 72 AY VADELİ KREDİ 12 ay boyunca geri ödeme yok. Üstelik 72 ay vade imkanı. Yıllık faiz oranı ise %17,75 oranına denk geliyor. 40 Milyar..

VAKIFBANK’ dan 12 AY ÖDEMESİZ KREDİ
VAKIF BANK’ tan 12 ÖDEMESİZ 72 AY VADELİ KREDİ
12 ay boyunca geri ödeme yok. Üstelik 72 ay vade imkanı. Yıllık faiz oranı ise %17,75 oranına denk geliyor. 40 Milyar lira tutarında yeni kredi paketi açıklandı.
Vakıfbank istihdamı korumak ve yerli üretimi destekleme amacıyla yeni kredi paketini açıkladı. Yeni kullanıma devletdestekli.com sunulacak olan kredi paketi ile ilgili araştırma yapanlar için tüm kredinin detayları haberimizde.
VAKIFBANK’TAN 40 MİLYAR LİRALIK KREDİNİN AYRINTILARI
İmalat sanayiinde faaliyet gösteren firmalar ile ihracatçı firmalara yönelik olmak üzere verilecek olan 40 milyar liralık destek paketi hakkında açıklama yapan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih,
“Bankamız, geçmişte olduğu gibi bugünde değer üreten her kesimin yanındadır. Sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini dile getiren Üstünsalih; Ülkesine inanan, yerli üretimden vazgeçmeyen, ihracat hedeflerine katkı sağlayan firmalarımız bizler için özel bir önem taşıyor.
Özellikle pandemi sürecinde üretime devam etmiş, tüm zorluklara rağmen istihdamdan vazgeçmemiş işletmelerimizin her daim yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu yeni kredi paketimizle de imalatçılarımıza da ihracatçılarımıza da omuz vermeyi amaçlıyoruz. Firmalarımız üretimlerine de yatırımlarına da faizlerin düşmesini bekleyerek ara vermesin ülkemiz zaman kaybetmesin istiyoruz” dedi.VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih; Sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtti.
Sektörde bir ilk olarak, “TCMB politika faiz oranına endeksli” şekilde kullandırılacak “Çıpa Kredisi” faiz oranı, TCMB politika faiz oranına bağlı olarak aşağı yönlü değişecek. Ayrıca kredi vadesi boyunca yukarı yönlü bir faiz artışı da yapılmayacak.
Yeni kredi paketinin Merkez Bankası politika faizine endeksli olarak kullandırılacağını ve Merkez bankasının politika faizi düştükçe, kredi faiz oranının da düşeceğini belirtti.
Üstünsalih, kredinin bu yönüyle sektörde bir ilk olduğuna dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başta İmalatçı ve ihracatçı firmalarımız olmak üzere işletmelerin kullanımına sunacağımız yeni kredi paketimiz, 2 milyar dolar ve 25 milyar TL olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde olacak. TCMB politika faizine endeksli kredimizin başlangıç faiz oranını yıllık yüzde 17,75 olarak belirledik.Paket; 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vadeler içermekle birlikte firmalarımızın ihtiyaçları ve nakit akışına göre 1 yıla kadar ödemesiz dönem uygulanabilecek. Yine Vakıfbank tarafından sektörde bir ilk olarak gerçekleştirilen bu ürünümüzün hem firmalarımız için hem de ülkemiz ekonomisi adına hayırlı olmasını diliyorum.

Yeni kredi paketi 2 milyar dolar ve 25 milyar TL olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde olacak. Yıllık faiz oranı % 17,75 üzerinden ilk yıl geri ödemesiz dönemli olmak üzere 72 ay vadelerde kullandırılacaktır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL