26 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Teknoloji

Türk Telekom, yerli eSIM’i kullanıma sundu

Türk Telekom, yerli eSIM teknolojisini bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin kullanımına sundu. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, eSIM hakkında da …

Türk Telekom, yerli eSIM’i kullanıma sundu

Türk Telekom, yerli eSIM teknolojisini bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin kullanımına sundu. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, eSIM hakkında da yeni açıklamalarda bulundu.

Türk Telekom, yerli eSIM’i kullanıma sundu

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre, eSIM; akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojilere, otomotiv endüstrisinden internete bağlı daha birçok ürüne kadar geniş bir alanda kullanılabilecek.

Şirket CEO’su Ümit Önal, “Yüzde yüz yerli teknoloji ile eSIM üreten dört ülkeden biri olduk. Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık” açıklamasında bulundu.

eSIM destekli cihazı bulunan Türk Telekom abonelerinin numaralarını değiştirmeden geçiş yapabileceğini duyuran Önal, “Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji eSIM ile bireysel ve kurumsal müşteri deneyimini zenginleştirmeye devam edeceğiz. Kurumsal müşterilerimiz için de özellikle otomotiv alanında sunduğumuz eCall hizmeti ve bağlantılı araçlara yönelik çalışmalarımız; yerli e-SIM ile hızlanarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Türk Telekom’un hem bireysel hem kurumsal müşterileri, mevcut SIM kartlarını bu teknolojiyi destekleyen cihazları için ek ücret ödemeden eSIM ile değiştirebilecek. Ayrıca kullanıcılar yeni aboneliklerde de eSIM’i tercih edebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL