26 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Teknoloji

Tasarımıyla dikkat çeken Apple Car konsepti

Yaklaşık 5 yıl önce ortaya atılan ve 2020 yılında tekrar gündeme gelen Apple, elektrikli araç yapacak iddiası tasarımcıları harekete geçirdi …

Tasarımıyla dikkat çeken Apple Car konsepti

Yaklaşık 5 yıl önce ortaya atılan ve 2020 yılında tekrar gündeme gelen Apple, elektrikli araç yapacak iddiası tasarımcıları harekete geçirdi. Concept Creator adlı YouTube kanalı, Apple tasarım anlayışını baz alarak Apple Car konsepti oluşturdukları videoyu yayınladı.

Apple tasarım anlayışıyla yapılan ilk Apple Car konsepti

Her ne kadar geliştirilecek araç hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmasa da Apple Car’ın 2024 yılında tanıtılacağı tanıtılacağı iddialar arasında yer alıyor. Tasarımı yapan Concept Creator, şirketin tasarım anlayışını konsept tasarımı ortaya çıkardıklarını açıkladı.

Keskin hatlara ve alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olan Apple Car, gelecekte nasıl tasarımlar ile karşılaşacağımız hakkında ipucu veriyor. Reuters raporuna göre hem Apple hem de Tesla lityum demir fosfat (LFP) bazlı batarya üzerine çalışıyor.

Her iki şirketin de yeni batarya teknolojileriyle anılması gelecekte ortaklık kurulma ihtimalini akıllara getirdi. Henüz Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da hem tasarım hem de donanım konusunda farklı şirketler ile anlaşma yapılacağı tahmin ediliyor.

Günümüz tasarım anlayışının dışında olan Apple Car konsept tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL