26 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Güncel

KARNE MÜJDESİ

MEB’den FLAŞ karne notu kararı! Milyonlarca öğrenciler ve velililerimiz merakla bekledikleri 2020- 2021 Öğretim ve Eğitim dönemi İLK yarı yıl KARNELERİ ile ilgili açıklamalar. MEB’in son dakika karne kararı ayrıntıları..

KARNE MÜJDESİ
MEB’den FLAŞ karne notu kararı!
Milyonlarca öğrenciler ve velililerimiz merakla bekledikleri 2020- 2021 Öğretim ve Eğitim dönemi İLK yarı yıl KARNELERİ ile ilgili açıklamalar.
MEB’in son dakika karne kararı ayrıntıları açıklandı.
İlk ve ortaokullarda karne notlarının derse katılım puanlarıyla şekillenecek, yüz yüze sınavların ise temelde karne notuna yansımayacağı açıklandı.
MEB’ den yapılan açıklamada ancak yine de bu yöndeki taleplere de kapı kapatılmış değil.
2021’de karne düzeni bekleyiş Milli Eğitim Bakanlığı’nın son dakika kararları ile tüm yönleriyle belirlenmiş ve karanlıkta bir husus kalmamış oldu.
Karnesinde yazılı sınavlardan aldığı notları da görmek isteyenler olursa onlar da okullara başvurarak
“yazılılarımın karneye işlenmesini istiyorum” diyebilecekler.2021 karne notları nasıl verilecek?
Üç haftalık tatile kısa bir süre kalması nedeniyle gözler karne tarihine çevrildi. Karnelerin verileceği tarih, veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre, velilerin, sınav notlarının ilk dönem karne notu değerlendirmesinde kullanılmasını istemeleri halinde 21 Ocak’a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.
2021 karne notları nasıl verilecek?
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilk ve ortaokullarda karne notlarının derse katılım puanları ile belirleneceği, birinci dönem yapılmış yüz yüze sınavların karne notu değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı.
MEB tarafından 25 Aralık 2020’de yapılan düzenlemede, ilkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacağı, yüz yüze yapılan mevcut sınavların ise geçerli olacağı duyurulmuştu.
Bu kapsamda, ilkokul ve ortaokullarda birinci dönem karnelerinin hazırlanması sürecinde, salgın koşullarından kaynaklı gereksinimler ve öğrencilerin yararı gözetilerek, uygulamada birlik sağlamak amacıyla yapılacak dönem sonu işlemleri hakkında velileri rahatlatacak bir düzenlemeye gidildi.
İllere gönderilen yazıyla ilkokul 4. sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci dönemde yapılmış olan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı.
Ancak isteyen veliler, 21 Ocak’a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, yapılan sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecek.
Demokrat Yol Haber..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL