26 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Siyaset

DİJİTAL SİYASET ve MCP

TABELA PARTİLERİ ve SOSYAL MEDYA Günümüzde eski siyaset alışkanlıkları, siyaset yapmak, seçmenleri ikna etmek MAZİ’ de kaldı. Günümüzde dijital, sosyal medya , elektronik, Görsel medyaları yeterince kullanan siyasi partiler başarılı..

DİJİTAL SİYASET ve MCP
TABELA PARTİLERİ ve SOSYAL MEDYA
Günümüzde eski siyaset alışkanlıkları, siyaset yapmak, seçmenleri ikna etmek MAZİ’ de kaldı.
Günümüzde dijital, sosyal medya , elektronik, Görsel medyaları yeterince kullanan siyasi partiler başarılı olurlarken, Günümüz teknolojisini kullanmada seçmenler ile iletişimde yetersiz kalan siyasi partiler seçmen kaybetmeye TABELA PARTİSİ olmaya mahkumlar.
OY oranları düşük olan bazı siyasi partiler sosyal medya ve Görsel medyalarda seçmen kitleleri ile buluştukça OY oranlarını artırdıklarını bir önceki seçimde aldıkları OY oranlarını bir sonraki seçimlerde aldıkları OY oranlarını karşılaştırdığımızda OY oranlarını İKİ katına katladıklarını seçim ittifaklarına yapılan teklifleri hak ettiklerini görüyoruz.
Yeni Kurulan ve ilk kez seçimlere katılacak olan siyasi partilerin kimileri Parti Genel Başkanların seçmenler tarafından tanınması geçmişte siyaset tecrübeleri olmaları avantajları ile bir çok eski tabela partilerinden daha avantajlı siyasete giriş yapmaları,
Sosyal Medyalarda ve Görsel medyalarda seçmenler ile iletişim kurmaları onlara seçimlere girmeden %3 ve daha yukarısı OY alacakları tahminleri ile seçmenleri etkileme avantajları sağlıyor.
Bazı Yeni kurulan siyasette tecrübeleri olan Parti liderlerini görmekte mümkün onların seçimlere girmeden önce %1 OY bile alma ihtimallerin olmaması da gözümüzden kaçmıyor.
Nedenleri basit Görsel medyalarda ve sosyal medyalarda tanıtım yetersizlikleri ve il teşkilatlarını oluşturmada sıkıntı yaşamaları, seçmenler ile iletişim kopuklukları.
Yeni kurulma aşamasında olan bir siyasi parti var.
Yakından inceleme ve analiz etme imkanım oldu.
13. Kasım 2020 Tarihinde İÇ İŞLERİ Bakanlığından OLUR. yazısını aldı.
İlk hafta içerisinde 28 İL Başkanlarını atamasını yaptı.
İkinci hafta 6 İL Başkanı atamasını daha yaparak 34 İL sayısına ulaştı.
30 Aralık 2020 Tarihi itibari ile Samsun, Çanakkale, Edirne, Tokat ve Bartın il ATAMALARI ile 39 İL atama sayısına ulaştılar.
01-15 OCAK 2021 arası yeni İL atamaları ile 46 il ataması yaptılar.
Önümüzdeki haftalar da Kongrelerini yapacaklar.
Seçimlere girme hakkı elde edecekler.
Adam olacak çocuk ( …..) BELLİ OLUR diye bizim memlekette bir söz vardır.
Bu partinin seçmenlere sunacağı vaatleri biliyorum.
Türkiye siyasetinde bu parti seçmenlerin UMUDU olur.
Bu Parti ile ilgili sosyal medyada iki ay içerisinde (7) adet yazı yazdım.
Okurların iletişim sayıları ve paylaşımları diğer siyasi partiler için yazdığım yazılardan daha yüksek oranda,
Diğer siyasi partiler neden hala küçük oldukları sosyal medyalardaki partileri ile ilgi paylaşımları kendi aralarında paylaşmakta bile yetersizler. Başarılı olmaları beklemek hayal olur.
İKİ ay içerisinde 41 ilden Fazla İLLER de Teşkilatlanan siyasi parti olan MİLLİYETÇİ CUMHURİYET PARTİSİ’ ne gıpta ile bakacaklar. Kıskanacaklar.
Millet ile el ele MİLLİYETÇİ CUMHURİYET PARTİSİ ile 1946 yılındaki milletin UMUDLARI 2020 li yıllarda tekrar yeşereceğini görüyorum.
Milliyetçi Cumhuriyet Partisi’ ne Siyaset çalışmalarında,
Başarılar dilerim.
Hulki ODABAŞIOĞLU
Siyaset Araştırmacı Yazar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL